Oceania Cruises

Luxusné plavby pre pravých epikurejcov

Americká spoločnosť Oceania Cruises bola založená v roku 2002. Od 2014 patrí spolu so spoločnosťou Regent Seven Seas do skupiny NCL (Norwegian Cruise Line) Group.

Na rozdiel od väčšiny ostatných luxusných spoločností, Oceania Cruises ponúka na výber aj kratšie plavby. Okrem skutočne zaujímavých plavieb po celom svete ponúka aj 180-dňové plavby okolo sveta. Ak ste milovníkmi súkromia, dôvernej atmosféry a gurmánskej kuchyne, na palube lodí Oceania sa budete cítiť skutočne výborne.

Servis spoločnosti sa sústreďuje na kvalitu, žiadne tlačenice ani čakanie v rade a každé jedlo je pripravené na objednávku podľa vašej chuti. 

CK ONEWORLD TRAVEL - LUXUSNÉPLAVBY.SK JE OFICIÁLNYM PSA (PREFERRED SALES AGENT) TEJTO SPOLOČNOSTI

Destinácie: 

Afrika, Aljaška, Ázia, Austrália a Nový Zéland, Baltické more a Škandinávia, Kanada a Nové Anglicko, Karibik, Panamský kanál, Mexiko, Stredozemné more, Južná Amerika a Amazon, Južný Pacifik a Tahiti, transoceánske plavby a plavby okolo sveta.

Flotila:

Názov lodeTonážKapacitaHodnotenie
Rok
výstavby
Posledná
renovácia
Allura67.000 t1.200 hostí-2025 
Insignia30.277 t   684 hostí19982018
Marina66.084 t1.250 hostí20112022
Nautica30.277 t   684 hostí19982022
Regatta30.277 t   684 hostí19982019
Riviera66.084 t1.250 hostí20122022
Sirena30.277 t   684 hostí20002019
Vista67.000 t1.200 hostí-2023 

Oceania Cruises momentálne spravuje 6 menších luxusných lodí. Z nich 4 sú menšie lode triedy O s kapacitou maximálne 900 hostí a 2 sú novšie, z triedy R s kapacitou do 1.250 hostí. Ich rozmery umožňujú navštíviť aj malé butikové prístavy a rezorty, kam sa lode veľkej tonáže nedostanú.
Program OceaniaNEXT Initiative - Spoločnosť Oceania Cruises vynaloží v rokoch 2018-2020 $100 miliónov USD na remodernizáciu 4 starších lodí (Regatta, Insignia, Sirena and Nautica). Každej z nich pribudne 342 nových dizajnových apartmánov a kajút; a interiéry, reštaurácie a bary dostanú nový decór.

Ubytovanie:

Oceania lode ponúkajú na výber rad komfortných kajút: Interior (bez okna), Ocean-view (s oknom),  a Balcony (s balkónom) a niekoľkých typov apartmánov: Suite, Mini Suite, Penthouse Suite, Oceania Suite a Owner’s Suite.
Medzi výhody, ktoré sú k dispozícii pre všetkých cestujúcich, bez ohľadu na kategóriu kajút, patrí minibar s bezplatnými sódami a fľaškovou vodou, 24-hodinová kajutová služba, župany a papuče, sušič na vlasy a TV s plochou obrazovkou.
Všetci cestujúci ubytovaní v apartmánoch majú nárok na využívanie Executive Lounge. Penthouse Suites a vyššie dostávajú rovnaké výhody ako pasažieri v triede Concierge, prístup na internet, rovnako ako 24-hodinovú službu komorníka, večerné kanapes, popoludňajší čaj v apartmáne a prioritu pri rezervácii exkurzií na pobreží. Taktiež si môžu objednať na kajutu aj jedlá z menu z ktorejkoľvek prémiovej reštaurácie.

Stravovanie:

Finest Cuisine at Sea® Na všetkých lodiach nájdete reštaurácie s otvoreným sedením bez časového obmedzenia a bez prideľovania miest. Na palube lodí Regatta, Insignia a Nautica je päť reštaurácií. Okrem tradičnej hlavnej jedálne patrí do ponuky aj Waves Grill,  Polo Grill na steaky, Toscana pre talianske špeciality a The Terrace Cafe - bufet, ktorý ponúka špeciality ako homár, steak a jahňacie kotlety. Všetky špeciálne reštaurácie sú bez dodatočných poplatkov, avšak je potrebná rezervácia vopred.
Hoci Sirena má rovnakú veľkosť ako ostatné lode R, má až päť reštaurácií: Waves, Terrace Cafe, Jacques Bistro (len na obed), Red Ginger a Tuscan Steak. Riviera a Marina majú ďalšie možnosti, od ázijského Red Ginger a francúzskeho Jacques Pepin až po labužnícku ponuku v La Reserve. Hostia si môžu vykonať rezervácie v prémiových reštauráciách v závislosti od lode, kategórie a dĺžky plavby.
Okrem vegetariánskych, bezlepkových a kosher jedál nájdete na lodiach Oceania aj kompletné vegánske menu.
Každý deň sa podáva popoludňajší čaj o 16:00 s ponukou zákuskov a slaných jednohubiek a pre vaše pohodlie je k dispozícii i bezplatný 24-hodinový kajutový servis.

Hostia si môžu na začiatku plavby priniesť 3 fľaše vína na konzumáciu výhradne vo svojej kajute / apartmáne.
Akékoľvek ďalšie nákupy alkoholu uskutočnené počas plavby v ktoromkoľvek z prístavov budú zadržané až do konca plavby.

Hostia: Cestujúci sú poväčšinou dvojice a single od 40r vyššie; dobre scestovaní, pochádzajúci najmä z USA a Kanady. Ale Oceania priťahuje čoraz viac anglicky hovoriacich cestujúcich, najmä z Veľkej Británie, Írska, Južnej Afriky, Austrálie a Nového Zélandu.

Aktivity a zábavný program na palube:

Program: cez deň je v ponuke spektrum obohacujúcich aktivít, od pohodlného čítania v knižnici až po popíjanie vynikajúcich ročníkov pri ochutnávke vín.  Zúčastnite sa prednášok renomovaných lektorov o kultúre a destináciách alebo sa naučte pripravovať rôzne vynikajúce jedlá v The Culinary Center, našej najmodernejšej škole varenia na Marina a Riviére. Objavte svojho vnútorného umelca na inšpiratívnych workshopoch v Artist Loft. Popoludnie môžete stráviť s priateľmi na živej kvízovej súťaži alebo bridžovom turnaji. K dispozícii je i kasino (blackjack, ruleta, poker) a herní automaty. 
Večery spríjemňujú vystúpenia neustále sa obmieňajúcich hosťujúcich umelcov,  dynamické predstavenia, talentovaní speváci, koncerty klasickej a inej hudby.
K dispozícii je i kasíno v Monte Carlo štýle (blackjack, ruleta, poker) a herné automaty.

Wellness: Oceania Cruises ponúka na palubách nezvyčajne bohatý výber fitnes a wellness aktivít: až 27 rôznych programov (od jogy a pilatesu až po boot camp) pod vedením profesionálnych trénerov, ktoré sú zahrnuté v cene. 
SpaClub je prevádzkovaný spoločnosťou Canyon Ranch, známou americkou kúpeľnou spoločnosťou, ktorá na lodiach ponúka skutočne prémiové služby. Okrem miestností na procedúry tu nájdete bazén na thalassoterapiu (vstup je bezplatný pri kúpe niektorej kúpeľnej služby), aromatickú parnú saunu, fínsku saunu, oddychovú miestnosť a exkluzívnu vonkajšiu terasu.
Pre hostí v kategóriách Concierge a Suite je vstup do spa bezplatný a neobmedzený. 

Deti na palube: Spoločnosť Oceánia Cruises priamo nenabáda ale ani neodrádza prítomnosť deti na plavbách; avšak nevyhradzuje pre ne špeciálne zábavné programy. Deti sa môžu zabaviť hraním stolného tenisu, shuffleboardom a stolnými hrami ako Monopoly v herni.

Ďalsie informácie

Oblečenie / Dress kód: neformálny country-club casual. Ani na večere nie je vyžadovaná kravata či sako.

Fajčenie: nie je dovolené, ani na kajutových balkónoch. Povolené je iba vo viditeľne označených priestoroch.

Oficiálna valuta: americký dolár. Na lodi je bezhotovostný systém - všetky nákupy a služby na palube, okrem kasína, budú zaúčtované na váš palubný účet.

Iniciatíva Vero Water®: Oceania Cruises od 2019 eliminovala používanie plastových fliaš na vodu. Hostia majú v kajute k dispozícii umývateľné sklenené fľaše s výbornou perlivou a neperlivou vodou; vďaka technológii Vero Water, ktorá využíva jedinečný 5-úrovňový Nano-filtračný systém viac info

Samoobslužné práčovne: Na každej lodi je k dispozícii samoobslužná práčovňa otvorená každý deň od 7:00 do 22:00 (práčky, sušičky, žehličky, žehliace dosky a prací prášok zdarma. Používanie týchto práčok a sušičiek je bezplatné.
Na palube je každej lode je aj služba čistiarne a práčovne. Pravidelné aj expresné služby sú k dispozícii za príplatok.

Prepitné: Pre hostí, ktorí v štandardných kajutách je výška prepitného 18 USD za hosťa a deň.
Za hostí v kategóriách Penthouse, Oceania, Vista alebo Owners Suite, kde je poskytovaná aj služba komorníka, 23 USD za hosťa a deň.
Hostia môžu na palube lode upraviť výšku prepitného podľa vlastného uváženia.

Servisný príplatok 18%: K všetkým na palube zakúpeným nápojom, službám spa a večeri v La Reserve. 

V cene plavby je zahrnuté:

 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie
 • Plná penzia na palube, vrátane vegánskeho menu
 • Popoludňajší čaj o 16:00 so zákuskami a chuťovkami
 • Stravovanie sa v prémiových reštauráciách bez príplatkov
 • Nealkoholické nápoje, minerálka (Vero Water), káva, capuccino, čaje a džúsy
 • Zábava a animácia na palube
 • Používanie vybavenia lode; vrátane moderneho fitnesscentra, bazénov, lehátok atď.
 • Bohatá ponuka z 27 programov fitness a wellness (od jogy a pilatesu až po boot camp) pod vedením profesionálnych trénerov
 • Používanie samoobslužnej práčovne
 • Kyvadlová doprava v navštívených prístavoch (ak je k dispozícii)
 • Prístavné poplatky
 • 24 hodinový kajutový servis

Pre kategórie Concierge:

 • Room service z reštaurácie Grand Dining Room menu aj na obed a večeru
 • 3-krát služby práčovne
 • Prioritné nalodenie od 12:00
 • Neobmedzený vstup do wellnesu Canyon Ranch SpaClub® a na súkromnú vonkajšiu palubu Spa Terrace
 • Fľaša Champagne na na privítanie
 • Prioritná online rezervácia prémiových reštaurácií
 • Na požiadanie zapožičanie iPad®
 • Neobmedzený internet
 • Plážová taška s logom Oceania Cruises
 • Kašmírová deka, ideálna na chladnejšie dni na verande
 • Žehlenie oblečenia a čistenie topánok
 • Na lodiach Marina a Riviera exkluzívny vstup do súkromného salónu Concierge Lounge - nealko nápoje, káva a očerstvenie počas celého dňa

V cene plavby nie je zahrnuté:

 • Doprava do prístavu
 • Fakultatívne výlety na pevnine
 • Alkoholické nápoje
 • Osobné výdaje (kasíno, nákupy v butikoch, masáže a služby v spa a beauty salóne, babysitting, súkromné lekcie fitness atď.)
 • Prepitné (18 USD na osobu a deň, 23 USD hostia v Suites)
 • Telefón a internet
 • Cestovné poistenie
 • Víza (ak potrebné)

Program simply MORE™ - platný od 1.7.2023 pre všetky plavby s nalodením od 1.10.2023.
Mimo štandardných služieb zahrnutých v cene plavby bude poskytnuté:
• víno, šampanské a viac ako 20 americký a medzinárodných pív počas obeda a večere (nápojový balíček House Beverage package) 
• štedrý kredit na zakúpenie si akejkoľvek exkurzie v prístave, ktorú si je treba rezervovať 1 rok až 8 dní pre nalodením (plavbu) alebo podľa dostupnosti na palube
• bezplatné využitie WIFi pripojenia pre max.2 užívateľov na kajute
• prepitné (v platnosti od 1.1.2024)

Výška kreditu na zakúpenie exkurzie podľa dĺžky plavby:
7-9 nocí - 600 USD/kajuta
10-13 nocí - 800 USD/kajuta
14-18 nocí - 1 000 USD/kajuta
19-24 nocí - 1 200 USD/kajuta
25-30 nocí - 1 400 USD/kajuta
31-35 nocí - 1 600 USD/kajuta

OLife Ultimate program/ tarifa - platná pre rezervácie potvrdené do 30.6.2023: Vďaka bohatej ponuke štandardne zahrnutých služieb a servisu počas plavby, ako je stravovanie v špeciálizovaných reštauráciách, internet na palube, kajutová služba, špeciálny výber káv, nealkoholické nápoje a ďalšie, sú plavby Oceania Cruises najlepšou variantou v oblasti luxusných plavieb. S ponukou OLife Ultimate si vychutnajte všetky 3 výhody OLife Choice ZADARMO na vybraných plavbách v roku 2023: bezplatné výlety na pobreží, bezplatný nápojový balíček a bezplatný kredit na vlastnú útratu počas plavby.

Video:

Plavby spoločnosti Oceania Cruises
 • Sirena

  Sirena

  Nórske fjordy
  Hamburg, Nemecko Oslo, Nórsko
  Dátum odchodu: 31. 07. 2024
  4 259 € vnútorné
  4 539 € vonkajšie
  Dĺžka: 10 nocí
  Cena od: 4 259 €
 • Vista

  Vista

  Východné Stredomorie
  Istanbul, Turecko Piraeus (Atény), Grécko
  Dátum odchodu: 02. 08. 2024
  5 129 € s balkónom
  Dĺžka: 12 nocí
  Cena od: 5 129 €
 • Riviera

  Riviera

  Stredomorie
  Barcelona, Španielsko Civitavecchia (Rím), Taliansko
  Dátum odchodu: 03. 08. 2024
  7 199 € vnútorné
  8 319 € vonkajšie
  9 709 € s balkónom
  Dĺžka: 22 nocí
  Cena od: 7 199 €
 • Insignia

  Insignia

  Baltik
  Kodaň, Dánsko Tilbury (Londýn), UK
  Dátum odchodu: 05. 08. 2024
  7 259 € vonkajšie
  Dĺžka: 12 nocí
  Cena od: 7 259 €
 • Marina

  Marina

  Arktída
  Tromso, Nórsko Reykjavik, Island
  Dátum odchodu: 05. 08. 2024
  8 459 € s balkónom
  Dĺžka: 15 nocí
  Cena od: 8 459 €
 • Regatta

  Regatta

  Aljaška
  Seattle / WA, USA Seattle / WA, USA
  Dátum odchodu: 06. 08. 2024
  3 859 € vnútorné
  6 559 € s balkónom
  Dĺžka: 10 nocí
  Cena od: 3 859 €
 • Sirena

  Sirena

  Nórske fjordy
  Oslo, Nórsko Southampton, UK
  Dátum odchodu: 10. 08. 2024
  6 879 € vnútorné
  7 259 € vonkajšie
  9 679 € s balkónom
  Dĺžka: 18 nocí
  Cena od: 6 879 €
 • Sirena

  Sirena

  Severná Európa
  Oslo, Nórsko Štokholm, Švédsko
  Dátum odchodu: 10. 08. 2024
  9 869 € vnútorné
  10 519 € vonkajšie
  15 079 € s balkónom
  Dĺžka: 30 nocí
  Cena od: 9 869 €
 • Riviera

  Riviera

  Západné Stredomorie
  Civitavecchia (Rím), Taliansko Civitavecchia (Rím), Taliansko
  Dátum odchodu: 13. 08. 2024
  4 299 € vnútorné
  5 099 € vonkajšie
  5 699 € s balkónom
  Dĺžka: 12 nocí
  Cena od: 4 299 €