Norwegian Cruise Line

Plavby Freestyle v uvoľnenej atmosfére

Norwegian Cruise Line (NCL) bola založená v 1966 a môže sa pochváliť viacerými prvenstvami v modernej histórii okružných plavieb.  Ako prvá spoločnosť ponúkli napríklad exkluzívny zážitok "Out Island" na vlastnom súkromnom ostrove,  zorganizovali prvé kombinované programy Flight & Cruise a taktiež sa ako prvý zamerali na vývoj nových prístavov v Karibiku. Pioniermi sa stali aj v odmietnutí tradičného spôsobu života na palube a zavedenia Freestyle cruising  - Plavby vo voľnom štýle.
Typickým znakom NCL sú aj originálne pomaľované lode, ktoré už z diaľky pútajú pozornosť. Na palube vládne neformálna atmosféra a džínsy a tričko je povolené kedykoľvek a kdekoľvek. Keďže časy ani stoly na večeru nie sú presne určené, môžete sa zariadiť každý deň jednoducho podľa aktuálnej nálady.

CK ONEWORLD TRAVEL - LUXUSNÉPLAVBY.SK JE OFICIÁLNYM PSA (PREFERRED SALES AGENT) TEJTO SPOLOČNOSTI

Plavby sú určené hlavne pre milovníkov nočného života, párty, karaoke, hazardu, dobrého jedla, zábavy a fitness, rodiny s väčšími deťmi ako aj slobodných cestovateľov.

Destinácie: Ázia, Aljaška, Austrália, Nový Zéland, Európa, Bahamy a Florida, Bermudy, Kanada a Nové Anglicko, Karibik, Havaj, Mexická riviéra, Západné pobrežie USA, Panamský kanál, Južná Amerika alebo plavbu cez Atlantický oceán.

Súkromné ostrovy NCL: Great Stirrup Cay (Bahamy) a Harvest Caye (južné Belize)

Názov lodeTonáž Kajuty
hostia
Hodnotenie kvality
Rok
výstavby
Posledná
renovácia
Norwegian Aqua142.500 t1.646-2024 
Norwegian Bliss167.800 t2.04320182021
Norwegian Breakaway146.600 t1.99420132020
Norwegian Dawn  92.250 t2.34020022021
Norwegian Encore 169.116 t2.043-2019 
Norwegian Epic155.873 t2.10020102020
Norwegian Escape163.000 t2.17420152022
Norwegian Gem  93.530 t1.19720072022
Norwegian Getaway145.655 t1.99420142020
Norwegian Jade  93.558 t1.23320062022
Norwegian Jewel  93.502 t1.18820052022
Norwegian Joy168.800 t1.92520172024
Norwegian Pearl  93.530 t1.19720062021
Norwegian Prima142.500 t1.646-2022 
Norwegian Sky  77.104 t1.00119992022
Norwegian Spirit  75.338 t98819982022
Norwegian Star  91.740 t1.17420012021
Norwegian Sun  78.309 t96820012021
Norwegian Viva142.500 t1.646-2023 
Pride of America  80.439 t1.17120052022

 

Ubytovanie: Na výber sú rôzne kategórie kajút a apartmánov.
Základné vybavenie: izbová služba, TV s plochou obrazovkou, chladnička, trezor a sušič vlasov, posedenie, dve postele spojiteľné do postele typu queen-size. 
Balcony a Family Balcony: majú navyše balkón a varnú kanvicu. Family verzia má kapacitu 4 osoby, kajuty sú umiestnené v blízkosti detských aktivít.
Mini-Suites, ktoré majú väčší priestor a tiež majú balkón, sú k dispozícii na vybraných lodiach.
Kategórie Spa (k dispozícii na vybraných lodiach) sú v blízkosti kúpeľov Mandara a fitnescentra; a ich obyvatelia majú bezplatný vstup do termálnych kúpeľov. Spa Balcony kajuty s balkónom majú luxusné vybavenie kúpeľne. Spa Mini-Suites zahŕňajú navyše aj nadrozmernú sprchu s rôznymi rozprašovačmi vody a vodopádom. Haven Spa Suite obsahuje súkromnú vírivku s neuveriteľným výhľadom na oceán a množstvo ďalších výhod.
Apartmány. Na výber je až 8 rôznych typov apartmánov, (výber závisí od konkrétnej lode): Family Suites (jedno alebo dvojspálňové), Deluxe Family Suite (dvojspálňové), zadné Penthouse, Penthouse s balkónom, Deluxe Penthouse s balkónom, Owner‘s Suite s balkónom, Deluxe Owner’s Suite s balkónom a Garden Villa.
Na každej lodi je k dispozícii veľa kajút vhodných pre rodiny a v ponuke nájdete aj Studio kajuty určené pre sólo cestujúcich.

Stravovanie: Na lodiach Norwegian máte úplnú voľnosť a flexibilitu, čo sa týka času či miesta na sedenie. Žiadne predurčené turnusy ani zasadací poriadok, každý deň si môžete vybrať podľa chute a vlastného programu.

V cene plavby sú zahrnuté viaceré možnosti stravovania:
• Samoobslužný bufet Beyond Buffets otvorený na raňajky, obedy a večere, zahŕňa čerstvé jedlá, á la carte cestoviny, omelety, vafle, zmrzlinu a ďalšie.
• V hlavných reštauráciách Main Dining Rooms s obsluhou pri stoloch, nájdete dobrý výber v každodenne sa obmieňajúcom menu.
• A stále otvorená 24 hour Eatery pripomína klasický pub s neformálnou atmosférou a s populárnymi stálicami, ako Ruben sendvič alebo fish & chips.
Za príplatok je k dispozícii aj naozaj veľký výber á la carte tématických reštaurácií s mexickou, francúzskou, talianskou, ázijskou či španielskou kuchyňou.

Neobmedzený balíček Starbucks®
Je určený pre všetkých hostí, ktorí obľubujú ponuku nápojov jejto spoločnosti. Balíček zahŕňa neobmedzené množstvo kávy, čaju a osviežujúcich nápojov (podávaných v šalkach alebo v pohároch) v miestach Starbucks na palube. Nezahŕňa konzervované nápoje, nápoje vo fľašiach, jedlo a tovar.
Podmienkou zakúpenia balíka je dovŕšenie veku 18 rokov u cestujúceho. Všetci cestujúci nad 18 rokov ubytovaní v tej istej kajute musia mať zakúpený rovnaký typ balíčka. 

• Cena balíka je 15,54 USD na osobu a deň (základná cena je 12,95 USD + prepitné 20 %). Zmena ceny vyhradená.

Neobmedzený balíček Starbucks je možné si vopred zakúpiť prostredníctvom účtu MyNCL alebo pri rezervovaní plavby. Balíček je kombinovateľný s prémiovým nápojovým balíčkom (súčasť ponuky Free at Sea); nie je však kombinovateľný s Nápojovým balíčkom Premium Plus, ktorý už obsahuje ponuku kávy od Starbucks.

Podmienky:
• Balík sa nesmie zdieľať medzi hosťami, je neprenosný a nevratný.
• Oprávnení hostia majú nárok na jeden nápoj na osobu a transakciu.
• Výber nápojov sa môže zmeniť.
• Účty môžu navýšené o príslušnú daň pre určité prístavy alebo trasy.
• Balíček je možné použiť vo všetkých reštauráciách, salónikoch, baroch a Great Stirrup Cay.
• Ponuka sa nevzťahuje na Harvest Caye, ani na plavby trvajúce dva dni a menej.
• 20% prepitné je povinnou zložkou sumy balíčka.
• Poníženie ceny balíčka, v prípade, že hostia nemôžu konzumovať všetky zahrnuté nápoje, nie je možné.

Hostia na palube sú predovšetkým Američania - vo veku od mladých rodín po starších ľudí. NCL je zaujímavá pre naozaj širokú škálu cestovateľov, ich lode sú orientované na rodiny aj páry.

Jazyk na palube:

Hlavným jazykom na palube je angličtina. Avšak na všetkých plavbách je k dispozícii aj medzinárodná hosťovská asistencia v nemčine a španielčine, a na plavbách v Európe ako aj na vybraných trasách po celom svete aj vo francúzštine a taliančine. 

Program: Každá loď má divadlo, množstvo barov a salónikov. NCL berie zábavu vážne a ponúka bohaté hudobné produkcie (vrátane Broadwayových a menších predstavení), komédie zo Second City, živé kapely, spevákov, piano bary a DJs na diskotékach.
Kasína majú dobrú veľkosť a ponúkajú všetky populárne hry. Vybavené knižnice, herne, shuffleboard, ping-pongové stoly, umelecké aukcie, semináre o parfémoch, herné hodiny a rozhovory o prístavoch sú k dispozícii každý deň.
Kúpele Mandara Spas či palubní špecialisti ponúkajú liečebné a estetické procedúry, vrátane bielenia zubov či botoxu alebo akupunktúrneho sedenia. Všetky lode majú fitnes centrá.

Deti a mládež: Na palube sú k dispozícii mládežnícke programy pre deti od 6 mesiacov do 17 rokov, ktoré pozostávajú z:
Program Guppies ponúka rodičom mnoho príležitostí na interakciu s ich deťmi a podporuje rast a vývoj detí od 6 mesiacov do 3 rokov. Rozvrh sa líši podľa lode a itinerára. Možnosti v tomto programe sú: 1. Guppies Open Play: priestor pre rodičov a deti na hranie sa spolu s rôznymi hračkami a hrami. 2. Guppy Hosted Activities: Aktivity sú organizované koordinátorom (alebo školiteľmi) pre rodičov a deti. 3. Guppies Nursery/Materská škola: len na Escape, za poplatok, škôlka pre deti vo veku od 6 mesiacov do 3 rokov. Vyžaduje si registráciu dieťaťa a rezerváciu dostupných časových blokov počas plavby.
Splash Academy je program pre deti vo veku od 3 do 12 rokov, ktoré ponúkajú vysokoenergetické, interaktívne tematické aktivity.
Entourage je program pre dospievajúcich vo veku od 13 do 17 rokov.
V prípade Guppies Nursery, Splash Academy a Entourage sa odporúča, aby rodičia zaregistrovali svoje dieťa hneď po nalodení na loď.
Za príplatok je k dispozícii i babysitting počas neskorej noci (Late Night Fun od 22:30 do 1:30 rána).

Oficiálna valuta: je americký dolár. Avšak na palube nepotrebujete žiadnu hotovosť – pri check-in si založíte konto so svojou platobnou kartou a naň vám budú účtované všetky extra výdavky na lodi.

Fajčenie: je všeobecne zakázané; povolené je iba v označených zónach, Cigar Bare a v kajutách Garden Villas.

Dresscode: Nie je prísny, avšak v hlavných jedálňach a v špeciálnych reštauráciách nie sú povolené tielka pre mužov, žabky, šiltovky a vyblednuté či potrhané džínsy. Počas plavby sa koná i špeciálny "Dress-up or Not Night" večer. Je to perfektná príležitosť odfotiť sa s kapitánom lode.

Za príplatok je k dispozícii balíček prioritných služieb Norwegian’s Priority Access:
• Prednostný Check-in a nalodenie
• Prednosť pri naloďovaní do tenderov (v prístavoch, kde je loď na kotve)
• Prednostné vylodenie na konci plavby
• Štandardný Room Service Menu - raňajky do kajuty
• Kredit na wellness $50 USD (uplatniteľný v čase zastávok v prístavoch) 
• Kanapky v kajute na 2. deň plavby
Príplatok za tento balíček je 69 USD za kajutu na plavby 3- až 5-nočné a 199 USD na 6- a viacnočné. Počet balíčkov na každú plavbu je limitovaný. Hostia v kategóriách Haven a Owner Suites, ako aj členovia Latitude úroveň Platinum, Platinum Plus a Ambassador majú tieto služby už zahrnuté v cene plavby.

Internetové balíčky: oplatia sa zakúpiť ešte pred začiatkom plavby
Unlimited Social Media Wi-Fi:  Prezeranie, sťahovanie a nahrávanie obázkov a videí na rôznych sociálnych médiách (Facebook, Twitter, Instagram a Snapchat). Chatovanie cez aplikácie (Facebook Messenger, Skype Messenger a WhatsApp). Bez možnosti vstupu na maily a navigácie na Internete. Cena pri kúpe balíčka vopred $12.50 na deň; pri kúpe na palube $14.99 na deň.
• Unlimited WiFi:  Zahŕňa Social Media plan ako vyššie, plus možnosť posielať a prijímať maily, a navigáciu na Internete (bez streamingu). 
Cena pri kúpe balíčka vopred $25.50 na deň; pri kúpe na palube $29.99 na deň.
Unlimited Premium WiFi:  Zahŕňa Unlimited WiFi ako vyššie, plus video a audio streaming a VPN prístup. 
Cena pri kúpe balíčka vopred $29.50 na deň; pri kúpe na palube $34.99 na deň.
Pay As You Go: bez zakúpenia niektorého z balíčkov je cena pripojenia $0.99 za minútu

Mobilné aplikácie: 
Iba pre plavby na lodi Norwegian Sky a na Bliss) aplikácia Cruise Norwegian
- už pred plavbou je cez ne možné rezervovať vopred niektoré exkurzie a rôzne aktivity na palube; poskytujú prehľad trasy, možností stravovania a zábavných programov. Počas plavby vďaka aplikácii môžete chatovať a posielať správy ostatným hosťom na palube*, sledovať svoj palubný účet atď. 
 Mobilná aplikácia Cruise Norwegian od NCL Mobilná aplikácia Cruise Norwegian od NCL

Plavby na ostatných lodiach - aplikácia iConcierge
- počas plavby prehľad trasy, možností stravovania a zábavných programov, možnosť chatovať a posielať správy ostatným hosťom na palube*, sledovať svoj palubný účet atď. 
Mobilná aplikácia Cruise Norwegian od NCL Mobilná aplikácia Cruise Norwegian od NCL Mobilná aplikácia Cruise Norwegian od NCL
* za nominálny poplatok 9,99 USD za jedno zariadenie

Cena plavby zahŕňa:

 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie
 • Plná penzia v hlavných reštauráciách vrátane bufetovej
 • Room service (7,95 USD poplatok za donášku raňajok v čase od 6:30 do 10:00)
 • Účasť na aktivitách a používanie zariadení na lodi
 • Zábavný program pre dospelých i deti
 • Prístavné poplatky

Možnosť dokúpiť si výhodný Upgrade Free at Sea - kombináciu extra služieb (nápoje, internet, exkurzie, stravovanie v prémiových reštauráciách a 3-4. lôžko zadarmo) - Bližšie informácie nájdete TU

Možnosť dokúpiť si balíček Norwegian’s Priority Access - prednostné nalodenie, vylodenie, nástup do tenderov (ak loď stojí na kotve), raňajky do kajuty, 1 x kanapky v kajute.  Bližšie informácie na stránke o spoločnosti
Príplatok: 69 USD za kajutu na plavby 3- až 5-nočné a 199 USD na 6- a viacnočné. Počet balíčkov na každú plavbu je limitovaný.

V cene plavby nie je zahrnuté:

 • Nápoje
 • Prepitné ( servisné poplatky) pre personál na osobu nad 3 roky a deň*
 • Fakultatívne výlety a kyvadlová doprava na pobreží
 • Používanie wellness, masáže a procedúry v beauty salónoch
 • Telefón a internet
 • Niektoré aktivity na palube
 • Osobné výdaje (kasíno, nákupy v butikoch na palube...)
 • Servisný poplatok 20 % k extra zakúpeným na palube
 • Víza (ak sú potrebné)
 • Cestovné poistenie - možnosť zakúpenia v našej CK

* Od 1. apríla 2022 je povinný denný servisný poplatok účtovaný nasledovne:
13,50 EUR na osobu a deň - Balkón a nižšie
15,50 EUR na osobu a deň - Club Balcony Suite
17,00 EUR na osobu a deň - The Haven & Suite

* Od 1. januára 2023 bude povinný denný servisný poplatok účtovaný nasledovne: 
20 USD na osobu a deň - Club Balcony Suite a nižšie kategórie
25 USD na osobu a deň - The Haven & Suite

V platnosti so španielskou a talianskou daňovou reguláciou na plavbách v Stredomorí, pokiaľ sa loď vyskytuje v talianskych a španielskych výsostných vodách, na všetky extra služby zakúpené na palube sa k cene účtuje talianska resp. španielska daň.

Plavby spoločnosti Norwegian Cruise Line
 • Norwegian Joy

  Norwegian Joy

  Bermudy
  New York / NY, USA New York / NY, USA
  Dátum odchodu: 28. 07. 2024
  1 001 € vnútorné
  1 528 € vonkajšie
  2 113 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 1 001 €
 • Norwegian Breakaway Akcia

  Norwegian Breakaway

  Západný Karibik
  Miami / FL, USA Miami / FL, USA
  Dátum odchodu: 28. 07. 2024
  794 € vnútorné
  1 093 € vonkajšie
  5 994 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 794 €
 • Norwegian Encore

  Norwegian Encore

  Aljaška
  Seattle / WA, USA Seattle / WA, USA
  Dátum odchodu: 28. 07. 2024
  1 532 € vnútorné
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 1 532 €
 • Norwegian Jewel

  Norwegian Jewel

  Aljaška
  Seward / AK, USA Vancouver, Kanada
  Dátum odchodu: 29. 07. 2024
  970 € vnútorné
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 970 €
 • Norwegian Sky

  Norwegian Sky

  Bahamy
  Miami / FL, USA Miami / FL, USA
  Dátum odchodu: 29. 07. 2024
  664 € vnútorné
  742 € vonkajšie
  1 158 € s balkónom
  Dĺžka: 4 noci
  Cena od: 664 €
 • Norwegian Gem

  Norwegian Gem

  Bermudy
  Boston / ME, USA Boston / ME, USA
  Dátum odchodu: 02. 08. 2024
  1 175 € vnútorné
  1 500 € vonkajšie
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 1 175 €
 • Norwegian Viva

  Norwegian Viva

  Východné Stredomorie
  Lisabon, Portugalsko Civitavecchia (Rím), Taliansko
  Dátum odchodu: 02. 08. 2024
  3 326 € s balkónom
  Dĺžka: 10 nocí
  Cena od: 3 326 €
 • Norwegian Escape

  Norwegian Escape

  Západné Stredomorie
  Barcelona, Španielsko Barcelona, Španielsko
  Dátum odchodu: 02. 08. 2024
  2 233 € vnútorné
  Dĺžka: 9 nocí
  Cena od: 2 233 €
 • Norwegian Sky

  Norwegian Sky

  Bahamy
  Miami / FL, USA Miami / FL, USA
  Dátum odchodu: 02. 08. 2024
  533 € vnútorné
  572 € vonkajšie
  871 € s balkónom
  Dĺžka: 3 noci
  Cena od: 533 €