Disney Cruise Line

Čarovný svet Walta Disneyho na palubách lodí

Disney Cruise Line milujú hlavne deti, ale často tejto čarovnej atmosfére podľahnú aj dospeláci. Veď čo už môže byť zaujímavejšie ako magický svet rozprávok a splnených detských snov. Plavby sú zamerané prevažne na rodiny s malými deťmi, ale na svoje si prídu aj dospelí so srdcom otvoreným pre fantáziu a romantiku. Nie náhodou sú práve Disney plavby obľúbenou voľbou i pre novomanželské páry na svadobnej ceste.

Disney Cruise Line je súčasťou The Walt Disney Company. V roku roku 1996 bola začlenená do skupiny, ako Magical Cruise Company Ltd., so sídlom v Londýne a operačnou základňou na Floride, USA.

Na lodiach Disney je takmer všetko prispôsobené rozprávkovej tematike. Organizujú sa napríklad pirátske párty pre chlapcov a party v princeznovských šatách pre dievčatá, hudobné live show, stretnutia s postavičkami, premietanie filmov ...   

Destinácie: Spoločnosť Disney Cruise Line ponúka plavby v Amerike (Kalifornia, Bahamy, Aljaška, Kanada a Nové Anglicko, Mexico, Panamský kanál..), transatlantické plavby a plavby v Európe.

Spoločnosť vlastní súkromný ostrov Castavay Cay na Bahamách (pôvodný názov Gorda Cay) a má vlastný terminál, Terminal 8 v prístave Port Canaveral na Floride.  V marci 2019 zakúpili ďalšiu lokalitu v Bahamách, Lighthouse Point na ostrove Eleuthera.

 LodeTonážKajuty
hostia
Hodnotenie
Rok
výstavby
Posledná
renovácia
Disney Dream129.690 t1.25020112018
Disney Fantasy129.750 t1.25020122019
Disney Magic  83.969 t87719982019
Disney Wish144.000 t1.250-2022 
Disney Wonder  83.308 t87719992019
Disney ??144.000 t1.250-202? 
Disney ??144.000 t1.250-2025 

Ubytovanie: Priestranné a pohodlné kajuty sú prispôsobené pre 3-7 členné rodiny, s námorníckymi motívmi. Všetky kajuty sú vybavené vaňou, televíziou, trezorom a sušičom vlasov.
Na výber sú 4 základné kategórie kajút. V rámci každej kategórie sú ponúkané rôzne typy kajút, ktoré sa od lode k lodi mierne líšia.

Apartmány Concierge Suites: poskytujú najbohatšie a najpriestrannejšie ubytovanie na palube pre skupiny 5 až 7 hostí. Vyberte si z niekoľkých možností - všetky s verandami. Okrem apartmánov si môžete zvoliť aj kajutu Concierge Family s verandou.
Všetky kajuty kategórie Concierge ponúkajú pohodlie a osobnú pozornosť špecializovaných služieb Concierge.

Kajuty s balkónom Oceanview Verandah: Tieto priestranné kajuty pre 3 až 5 hostí ponúkajú súkromné ​​verandy. Existujú 3 typy:
• Standard  má balkón pod otvoreným nebom lemovaný akrylovou stenou, ktorý umožňuje úplný výhľad na horizont aj v sede.
• Whitewall je otvorená, s pevnou stenou od paluby po zábradlie. Väčšina z nich je umiestnená v zadnej časti lode.
• Navigator’s je uzavretá pre väčšie súkromie, ale stále poskytuje dobrý výhľad cez veľký otvorený priezor nad zábradlím.
Poznámka: Verandy sa líšia veľkosťou a štýlom v závislosti od typu lode a salónu a výhľad na niektoré verandy môže byť obmedzený.

Vonkajšie kajuty Oceanview: Tieto izby pre 3 až 4 hostí sú zariadené v krásnom štýle a majú neotvárateľné okno.

Vnútorné kajuty Inside: Tieto priestranné salóniky sú ideálne pre 3 až 4 hostí a sú vybavené štýlovým námorným príslušenstvom, prírodným drevom a importovanými dlaždicami.

Stravovanie: Disney má jedinečný, inovačný rotačný systém stravovania: hostia každú noc jedia v inej hlavnej reštaurácii, v jednej z troch tematicky rozdielnych reštaurácií, ktoré sú na palube každej lode. A spolu s hosťami menia reštaurácii aj čašníci, takže pri stole sa obsluha ani spolustolovníci nemenia!  Výber hlavných reštaurácií: Animator's Palate, Enchanted Garden, Lumiere's, Parrot Cay, Royal Palace, Triton's. 
Neformálne reštaurácie pre raňajky alebo rýchly obed: Beach Blanket Buffet, Cabanas, Topsider Buffet ..
Exkluzivne reštaurácie pre dospelých pre romantický večer: Palo a Remy
Rýchle občerstvenie počas celého dňa: Pluto's Dog House, Goofy's Galley, Pinocchio's Pizzeria, Preludes ... plus Room Service.

Hostia: Vzhľadom k rozsiahlemu výberu aktivít a možností pre deti, dospievajúcich a dospelých, väčšina cestujúcich sú rodiny a členovia viacgeneračných rodinných stretávok. Ale nie sú výnimkou ani novomanželia na svadobnej ceste a páry bez detí - predovšetkým na trasách na Aljaške - ktorí oceňujú priestranné kajuty a málo využívané priestory vyhradené len pre dospelých.

Program a aktivity: Všetky lode ponúkajú divadlo Walt Disney Theatre v štýle Broadway divadiel, a kino Buena Vista Cinema.
D-Lounge je rodinný kútik s pódiom, ktorý podporuje rodiny, aby spoločne trávili viac času, napríklad spievaním karaoke, hraním hier alebo zúčastňovaním sa na iných aktivitách. 
Hlavný bazén a plochy okolo neho sú takisto zamerané na rodiny s deťmi; je tu i bazén pre mladšie deti s Mickey tobogánom a bazénik s malými fontánkami pre batoľatá.  Na lodiach Magic a Wonder je jeden bazén určený len pre dospelých, zatiaľ čo na Dream a Fantasy dospelácka oblasť zahŕňa niekoľko palúb a barov.
Dream a Fantasy zintenzívniili aspekt vodného parku na mori pridaním AquaDuck-u, ktorý bol vôbec prvým vodným tobogánom na výletnej lodi. Je jasne viditeľný na vrchole lodí, jeho dráha je cez transparentné, akrylové trubice, v ktorých tečie voda, poháňajúca jazdca hore a dole cez štyri paluby lode! Pre skutočný vodný zážitok môžete zamieriť aj do Disney AquaLab-u, vodného sveta plného hier a atrakcií (na Magic, Wonder a Fantasy).
Dospelí nemajú k dispozícii na oddych iba bazén. Palo je boutique reštaurácia na každej lodi, ktorá za príplatok ponúka severnú taliansku kuchyňu. Prémiová reštaurácia Remy ponúka top francúzske špeciality na lodiach Dream a Fantasy.
Taktiež kúpele spa sú z väčšej časti deťom neprístupné (hoci pre mládež je k dispozícii Chill Teen Spa so špecializovanými službami); a jednou zo špecialít je parný dažďový prales.
Pre cestujúcich vo veku nad 21 rokov sú ďalej určené niektoré bary, salóniky a nočný klub s názvom "After Hours"; ako aj tanečný klub a športový pub.

Program pre deti je organizovaný a riadený desiatkami starostlivých animátorov; pravidelné stretnutia s postavičkami sa vyskytujú po celý deň (a okrem nich veľa nečakaných návštev). K dispozícii sú i škôlky pre deti do troch rokov.
• Oceaneer Club je klub pre deti vo veku od 3 do 7 rokov, rozdelený podľa vekových skupín: od 3 do 4 a od 5 do 7 rokov.
• Oceaneer Lab je rozdelený do skupín pre deti vo veku od 8 do 9 a od 10 do 12 rokov a ponúka high-tech interaktívne programy, vedecké experimenty, hľadanie pokladov po celej lodi, súťaže v znalostnej show o morskej biológii alebo posielanie digitálnych pohľadníc. 
• Edge je určená deťom od 11 do 13 rokov,
• 14- až 17-roční majú Vibe (súčasťou tohto klubu je aj vonkajší priestor s vírivkami).
Všetky kluby sú vybavené pohodlným nábytkom a najnovšími videogaming zariadeniami. Detské centrum je otvorené od 9 hodín ráno do 13 hod, aj keď časy sa môžu líšiť.
Po prihlásení sa na palube lode sú deti automaticky zaradené do detských programov aj na súkromnom ostrove Disney Castaway Cay. K dispozícii sú hry pre jednotlivé vekové skupiny na pobreží pod dohľadom. Aj tu sa niekoľkokrát za deň objavia Disney postavičky.

Dresscode: na palube nie je odporúčaný typ oblečenia.
Formálnejšie oblečenie (čo môžu byť i slušné rifle) je vyžadované iba do reštaurácie pre dospelých Palo / Remy; do ostatných reštaurácií nie sú povolené plavky a tričká na ramienka. V Cabanas bufete sú vyžadované košele alebo tričká a uzavreté topánky.
Väčšina večerov je taktiež bez špeciálnych požiadaviek na oblečenie, no počas každej plavby je aspoň jeden nepovinný formálny večer.
Niektorí cestujúci chodia v Disney maskách a kostýmoch aj počas dňa alebo si nechávajú na hlave aspoň Mickeyho uši  
Kostýmy a masky pre deti i dospelých je možné si zakúpiť i priamo na lodiach.

Internet WiFi: je k dispozícii na všetkých lodiach, za poplatok. Používanie aplikácie Disney Cruise Line Navigator je zdarma (pokiaľ si ju stiahnete na telefón vopred).

Aplikacia Disney Cruise Line NavigatorDisney Cruise Line Navigator - cez aplikáciu si môžete už pred plavbou rezervovať vybrané exkurzie, predstavenia a rôzne aktivity na palube; urobiť online check-in; zorientovať sa na lodi; overiť si program na každý deň ...
Navyše, počas plavby môžete cez Navigator chatovať s ostatnými spolucestujúcimi. 
  

 

Prepitné Gratuities: podľa dĺžky plavby - podle délky plavby - bižšie info TU. Dá sa zaplatiť vopred, pri rezervácii alebo je automaticky prirátané na kajutový účet počas plavby.

Servisný poplatok: na služby spa zakúpené na palube sa automaticky aplikuje servisný poplatok 18 %. Na nápoje zakúpené na palube je servisny poplatok 15 %.
 

Fajčenie (vrátane elektronických cigariet) nie je povolené v kajutách ani vo verejných priestoroch, s výnimkou vo vyhradených priestoroch.

Oficiálna valuta: Oficiálnou valutou je americký dolár.  Avšak v čase, keď ste na lodi, nebudete potrebovať hotovosť ani kreditnú kartu - všetky nákupy a služby budú účtované na vaše meno (na kartu, ktorú spoločnosti nahlásite). Hotovosť alebo kreditnú kartu si však pripravte na nákup občerstvenia a suvenírov počas pobytov v prístave.

V cene plavby je zahrnuté:

 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie
 • Plná penzia vrátane snackov (burgery, pizza, wrapy, hot dogy ...) a točenej zmrzliny počas celého dňa
 • Nealkoholické nápoje (rôzne nealko, káva, čaj, horúca čokoláda a voda) sú k dispozícii počas celého dňa na nápojových staniciach
 • Nealkoholické nápoje podávané k hlavným jedlám
 • Väčšina legendárnych zábavných programov Disney, ako: muzikály v Broadway štýle
 • Premietanie v kine Buena Vista (vrátane 3D a premierových filmov); rodinné aktivity (trivia hry, živá hudba, animačné worshopy atď)
 • Zážitky s postavičkami Disney; parties na palube a ohňostroje na mori; špeciálne sviatočné plavby (Vianoce, Halloween, Veľká Noc) a tematické podujatia. 
 • Využívanie zariadenia lode: fitness centra, bežeckej dráhy, bazénov, víriviek, tobogánov a vodného parku ...
 • Bohatá animácia pre deti od 3 do 17 rokov
 • Prístavné poplatky

V cene plavby nie je zahrnuté:

 • Ostatné nápoje
 • Stravovanie v prémiových reštauráciách Palo a Remy
 • Osobné výdaje na palube (spa, beauty salón, babysitting, fotografovanie, internet..)
 • Prepitné a servisný poplatok
 • Fakultatívne exkurzie a kyvadlová doprava na pevnine
 • Doprava do a z prístavu
 • Cestovné poistenie - naceníme Vám na vyžiadanie
 • Víza (ak potrebné)

Video: