Costa Crociere

Taliansky šarm a extravagancia

Táto azda najpopulárnejšia európska lodná spoločnosť kombinuje európsku tradíciu a lákavé okruhy s klasickým talianskym dizajnom a štýlom.

Spoločnosť Costa Crociere bola založená v roku 1854 pod názvom „Giacomo Costa fu Andrea“. Nákladné lode zakladateľa Giacoma Costy zo začiatku prepravovali olivový olej a látky v oblasti Stredozemného mora. V roku 2000 bola zakúpená korporáciou Carnival. Jej lode odrážajú talianske dedičstvo a štýl v súhre s vymoženosťami, ktoré sú očakávané od moderných lodí 21. storočia.

CK ONEWORLD TRAVEL - LUXUSNÉPLAVBY.SK JE OFICIÁLNYM PSA (PREFERRED SALES AGENT) TEJTO SPOLOČNOSTI

Destinácie: Spoločnosť Costa patrí medzi populárne výletné linky v Európe, s pestrou paletou itinerárov najmä v Stredozemnom mori, Severnej Európe a Karibiku.  Ďalej ponúka jedinečné trasy v Indickom oceáne, ale aj v Ázii zo Singapuru a v Japonsku. 

Názov lodeTonážPočet
kajút
Hodnotenie
Rok
výstavby
Posledná
renovácia
Costa Deliziosa  92 600 t1 13020102018
Costa Diadema132 500 t1 8862014 
Costa Fascinosa114 500 t1 50720122018
Costa Favolosa114 500 t1 50720112018
Costa Fortuna102 587 t1 35420042018
Costa Pacifica114 500 t1 50720092017
Costa Serena114 147 t1 507 2009 
Costa Smeralda183 900 t2 612-2019 
Costa Toscana183 900 t2 612-2021 


Ubytovanie

Na výber sú vnútorné kajuty, kajuty s výhľadom na more a kajuty s balkónom alebo terasou. Základné vybavenie: kúpeľňa s WC, 2 lôžka spojiteľné do manželskej postele, skrine, stolík a a stolička, nastaviteľná klimatizácia, Interaktívna satelitná TV s plochou obrazovkou, trezor, fén, Wi-Fi pripojenie (za poplatok).
Apartmány Suite patria do samostatného cenového modelu Deluxe. Okrem služieb a funkcií spoločných pre všetky kajuty majú hostí ubytovaní v týchto kategóriách rôzne exkluzívne výhody, ako napríklad VIP check-in, služby majordóma, každý deň čerstvé ovocie v apartmáne, župan, papuče, vlastnú vírivku a pod. Bližšie informácie nájdete tu.

Stravovanie

V cene plavby je zahrnutá aj plná penzia v bufetových a hlavných reštauráciách. Okrem troch hlavných jedál je súčasťou plnej penzie aj popoludňajšie občerstvenie v bufetovej reštaurácii - zákusky a slané pochutiny s nápojmi z automatov. Obľúbený je aj polnočný bufet na hornej palube pri bazéne, organizovaný 1-2 krát za týždeň, s prekvapujúcimi dekoráciami z ovocia a ľadovými skulptúrami.
Večerné menu v hlavných reštauráciách sú pripravované v spolupráci so svetoznámym talianskym šéfkuchárom Brunom Barbieri (7 hviezdičiek Michellin počas svojej doterajšej kariéry). Tradične sa na nich nachádzajú talianske regionálne špeciality: cestoviny na rozmanitý spôsob, hydina a hovädzina, morské plody a autentická talianska pizza.
Pre hostí ubytovaných z kategóriách Suite, ako aj pre Diamante a Perla členov Costa klubu, je určená exkluzívna reštaurácia Club.
V prémiových reštauráciách (Samsara, Pummid'Oro, Tavola Peppanyaki) je potrebné rezervovať vopred a platí sa á la carte. ​
V kajutách je k dispozícii 24-hodinový kajutový servis z limitovaného menu.
Automatický servisný poplatok 15% k účtu sa pridáva na všetky zakúpené nápoje a extra služby.

Hostia na palube

Hostia sú prevažne dvojice vo veku od 35 do 55 rokov; na väčšine okruhov tvoria až 80% Európania a z toho značnú časť Taliani. Na palube prevláda medzinárodná atmosféra a oznámenia, ako aj predtlačené informácie (lodné noviny, menu v reštauráciách, informácie o exkurziách a pod.) sú vo viacerých jazykoch.

Aktivity a zábavný program na palube

Plavba na lodi Costa je kombináciou amerického pohodlia a emócií Stredozemia. Mnohopočetný animačný personál pracuje usilovne na tom, aby každého dostal do správnej nálady. Costa Crociere je známa pre obľúbené tematické večery so zodpovedajúcimi večernými menu. Najznámejšou je Festa Italiana. Ďalej je to oslava Benvenuto A Bordo (Vitajte Na Palube) s kapitánom ako hostiteľom, White Party v bielom, Silent Disco alebo Notte Tropical. 
Program dopĺňajú spoločné aktivity ako hry v bazéne, trivia  súťaže, bingo, lekcie tanca. Večery vypĺňajú predstavenia v divadle, živá hudba rôzneho druhu, diskotéka,  tanečné party a niekoľkokrát za plavbu aj polnočný „al fresco“ bufet.

Program na lodi pre deti a mládež

Spoločnosť ponúka v cene plavby dobre organizovaný celodenný program pre deti a tínedžerov rozdelený do 4 vekových kategórií: Mini od 3 do 6 rokov; Maxi od 7 do 11; Teen Junior od 12 do 14 a Teens od 15 do 17 rokov. Pre každú skupinu sú denne pripravené adekvátne aktivity od 9 do 12h, od 15 do 18h a od 21 do 23:30h.
Rodičia môžu počas plavby bezplatne využiť aj dva večery na romantické chvíle vo dvojici, zatiaľ čo sa ich deti zúčastnia na organizovanom večernom bufete alebo na pizza párty s dozorom.

Fitness a oddych

Inšpirovaná starými Rimanmi, Costa kladie trvalý dôraz na wellness a relax. Lodné kúpele Samsara spa a kozmetické salóny sú spravované spoločnosťou Steiner Leisure. Procedúry zahŕňajú množstvo masáží, telových zábalov a tvárovej kozmetiky. K dispozícii sú aj kadernícke služby a manikúra.
Bezplatne sú všetkým hosťom k dispozícii posilňovne so špičkovým tréningovým vybavením Technogym, bežecká dráha, základné kurzy fitness, bazény a vírivky. Lode Costa ponúkajú aj Golf Academy at Sea, s PGA (Professional Golfers' Association) clinics a golfovými exkurziami v niektorých prístavoch.

Exkurzie na pobreží

Všetky exkurzie sú garantované v anglickom (a v talianskom) jazyku – pre väčšinu exkurzií sú k dispozícii aj sprievodcovia v nemčine, španielčine, francúzštine a prípadne ruštine a portugalčine. 
To, či bude vami vybraná exkurzia organizovaná aj vo vami preferovanom jazyku, závisí od aktuálnej dostupnosti a počtu vopred prihlásených účastníkov v danej reči. Táto informácia je vždy potvrdená až na palube. V prípade, že sa vybraná jazyková verzia nepotvrdí, máte stále možnosť zúčastniť sa na tejto exkurzii v angličtine.

Dresscode

Počas týždňovej plavby sú 1 až 2 večery formálne. U mužov je vtedy odporúčaný tmavý alebo športový oblek a kravata. Počas ostatných večerov je postačujúce ležérne casual oblečenie, hoci džínsy sú do reštaurácií nevhodné, podobne ako aj krátke nohavice, flip-flops či tielko po šiestej hodine večer na verejných priestranstvách.

Vernostný program C|Club - aktualizácia od 21.4.2022

Výhodami členstva sú špeciálne zľavy na vybraných plavbách, fľaša perlivého vína v kajute, suveníry na konci plavby, zľavy v lodných obchodoch a na spa procedúrach, či večere bez príplatku v špeciálnej reštaurácii.

Informácie o členstve a podmienkach členstva v C|Club nájdete tu.
Informácie o pôvodných podmienkach a úrovniach, platné pre plavby rezervované do 21.4.2022 (v angličtine) LINK

Oficiálna valuta a platby na palube

Oficiálna valuta na palube je Euro. Výnimkou sú plavby z prístavov v US, Južnej Amerike, Oriente a Ázii, kde je oficiálnou valutou americký dolár.

Na lodiach Costa Cruises platí bezhotovostný systém platieb, prostredníctvom osobnej karty Costa, ktorú každý cestujúci dostane pri nalodení. Najneskôr do 48 hodín po nalodení je potrebné ju aktivovať na recepcii alebo v niektorom z na to určených automatov rozmiestnených na palube lode, podľa preferovaného spôsobu platby.
Akceptované sú kreditné karty Visa, Mastercard, American Express. Pozor! neakceptujú sa VISA Electron, Cirrus Maestro, predplatené (Prepaid), ani dobíjacie platobné karty.  Aktivácia prebieha prostredníctvom automatov. 
Pri platbe v hotovosti je na začiatku plavby potrebné zložiť depozit v hotovosti vo výške 150 EUR / USD na osobu. Na Costa Diadema, Costa Deliziosa, Costa Pacifica, Costa Fascinosa a Costa Mediterranea prostredníctvom Cash automatov, na ostatných lodiach priamo na recepcii.

Palubné účty prepojené s kreditnou kartou sa uhrádzajú vždy počas noci a majiteľ karty dostane autorizáciu z banky za výdaje za uplynulý deň plavby.
Upozornenie: v prípade, že ste už v prvých 48 hodinách plavby urobili nákupy za viac ako 200 USD / EUR a Vami registrovaná suma bola nižšia, Vaša karta Costa môže byť dočasne zablokovaná. Ak sa tak stane, je potrebné úmerne navýšiť depozit.

Fajčenie

je povolené iba vo vyznačených priestoroch na vonkajších palubách, v Cigar Lounge (k dispozícii na väčšine lodí Costa) a v kajutách s balkónom.

Prepitné pre personál: 

je povinné, účtuje sa počas plavby automaticky na palubný účet alebo sa môže predplatiť vopred, pri rezervácii.
Tarify platné pre plavby od 1.mája 2022.

 • 11 EUR/deň/osoba od dovŕšeného 15. roku; dieťa 4 - 14,99 rokov - zľava 50%, dieťa do 3,99 rokov bez poplatku. Platí pre destináce Európa, Karibik (vyplávanie z územia mimo USA), Arabský poloostrov, Indický oceán, plavba okolo sveta. 
 • 12,50 USD/deň/osoba od dovŕšeného 15. roku; dieťa 4 - 14,99 rokov - zľava 50%, dieťa do 3,99 rokov bez poplatku. Platí pre destinácie USA, Karibik (vyplávanie z územia USA), Južná Amerika.
 • 14,50 USD/deň/osoba od dovŕšeného 13. roku; dieťa 4 - 12,99 rokov - zľava 50%, dieťa do 3,99 rokov bez poplatku. Hostia ubytovaní v suite platia 17,50 USD..Platí pre destináciu Japonsko.

Zníženie výšky prepitného nie je možné.
 

Servisný poplatok 15%

sa aplikuje na všetky na palube zakúpené nápoje a na služby v spa. Neaplikuje sa na výhodné nápojové a wellness balíčky, ak boli zakúpené pred plavbou.

Doprava do prístavu

Pre mnohé plavby v Stredomorí s odchodom z Janova a Benátok spoločnosť Costa Crociere poskytuje garantovanú autobusovú dopravu s odchodom z Viedne.  Služba je z dôvodu pandemickej situácie pozastavená.
Transfery v Taliansku z letiska - železničnej stanice do/z prístavov Civitavecchia/Rím a Savona (aktualizované 02.06.2021) 
 

Costa App Aplikácia Costa pre mobil: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.costa.mycosta&hl=en_US

MyCosta - online check in https://www.mycosta.com/login.html

 Informácie o cenách plavieb  


Video: Čím sú plavby Costa také unikátne?

 

Plavby spoločnosti Costa Crociere
 • Costa Pacifica Akcia Last minute

  Costa Pacifica

  Západné Stredomorie
  Savona / Ligúria, Taliansko Savona / Ligúria, Taliansko
  Dátum odchodu: 28. 07. 2024
  939 € vnútorné
  1 079 € vonkajšie
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 939 €
 • Costa Smeralda Akcia Last minute

  Costa Smeralda

  Západné Stredomorie
  Barcelona, Španielsko Barcelona, Španielsko
  Dátum odchodu: 28. 07. 2024
  969 € vnútorné
  1 049 € vonkajšie
  1 119 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 969 €
 • Costa Fortuna Akcia

  Costa Fortuna

  Stredomorie
  Istanbul, Turecko Piraeus (Atény), Grécko
  Dátum odchodu: 28. 07. 2024
  629 € vnútorné
  779 € vonkajšie
  909 € s balkónom
  Dĺžka: 5 nocí
  Cena od: 629 €
 • Costa Toscana Last minute

  Costa Toscana

  Západné Stredomorie
  Barcelona, Španielsko Barcelona, Španielsko
  Dátum odchodu: 29. 07. 2024
  939 € vnútorné
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 939 €
 • Costa Pacifica

  Costa Pacifica

  Západné Stredomorie
  Palma de Mallorca, Španielsko Palma de Mallorca, Španielsko
  Dátum odchodu: 01. 08. 2024
  1 089 € vnútorné
  1 259 € vonkajšie
  1 389 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 1 089 €
 • Costa Smeralda

  Costa Smeralda

  Západné Stredomorie
  Civitavecchia (Rím), Taliansko Civitavecchia (Rím), Taliansko
  Dátum odchodu: 01. 08. 2024
  1 039 € vnútorné
  1 169 € vonkajšie
  1 269 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 1 039 €
 • Costa Diadema

  Costa Diadema

  Nórske fjordy
  Kiel, Nemecko Kiel, Nemecko
  Dátum odchodu: 02. 08. 2024
  1 199 € vnútorné
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 1 199 €
 • Costa Pacifica

  Costa Pacifica

  Západné Stredomorie
  Valencia, Španielsko Valencia, Španielsko
  Dátum odchodu: 02. 08. 2024
  1 099 € vnútorné
  1 249 € vonkajšie
  1 399 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 1 099 €
 • Costa Smeralda

  Costa Smeralda

  Západné Stredomorie
  Janov (Genova) / Ligúria, Taliansko Janov (Genova) / Ligúria, Taliansko
  Dátum odchodu: 02. 08. 2024
  1 109 € vnútorné
  1 239 € vonkajšie
  1 339 € s balkónom
  Dĺžka: 7 nocí
  Cena od: 1 109 €